Hoppa till sidans innehåll

Seriehoppning 2017


Resultat seriehoppning omgång 1 ht 2017

Klass 3 Clear round

  1. Siri Enqvist – Eddie                                                              0 fel
  2. Gabriella Wik – Riverton                                                     0 fel
  3. Yrsa Calles – Kompis                                                           0 fel
  4. Stina Gård – Wembly                                                           0 fel
  5. Ida Hedin – Bugg                                                                  0 fel
  6. Kajsa Hajru – Riverton                                                         0 fel
  7. Ellen Albinsson – Eddie                                                       0 fel
  8. Olivia Nordh – Kompis                                                        0 fel
  9. Maja Johansson – Cillton                                                     0 fel
  10. Ebba Brundström – Bugg                                                     0 fel
  11. Anna-Clara Bengtsson – Aragon                                          0 fel
  12. Nathalie von Bahr – Star                                                       0 fel
  13. Tova Haglund – Sessan                                                         0 fel
  14. Laima Nilsson – Lucky                                                         0 fel
  15. Klara Gustavsson – Leo                                                        0 fel
  16. Freja Johansson – Wembly                                                   0 fel
  17. Tuva Bjergestam – Hardick – Aragon                                  0 fel
  18. Julia Bäcklund – Star                                                            0 fel
  19. Tilde Jakobsen – Lucky                                                        0 fel
  20. Melker Norlin – Aragon                                                       0 fel
  21. Sofia Linder – Leo                                                                0 fel

 

Klass 2 Seriehoppning märke 1-2

  1. Olivia Nordh – Kompis                                          0 fel / 58.09 sek                          11 p
  2. Gabriella Wik – Riverton                                         0 fel / 66, 40 sek                          2 p
  3. Siri Enqvist – Eddie                                                  0 fel / 67,43 sek                           2 p
  4. Stina Gård – Wembly                                               0 fel / 73,81 sek                           2 p

 

 Klass 1 Seriehoppning märke 3-4

  1. Tilde Jakobsen – Lucky                                            0 fel / 42,09 sek                          11 p
  2. Julia Bäcklund – Star                                                0 fel / 43,05 sek                          9 p
  3. Maja Johansson – Cillton                                          0 fel / 43,82 sek                          7 p
  4. Sofia Linder – Leo                                                      0 fel / 46,15 sek                          5 p
  5. Ebba Grundström – Bugg                                             0 fel / 48,48 sek                           2 p
  6. Kajsa Hajru – Riverton                                                 0 fel / 49,59 sek                           2 p
  7. Melker Norlin – Aragon                                               0 fel / 50,39 sek                           2 p
  8. Ida Hedin – Bugg                                                          0 fel / 51,12 sek                           2 p
  9. Klara Gustavsson – Leo                                                0 fel / 51,79 sek                           2 p
  10. Tova Haglund – Sessan                                                0 fel / 52,09 sek                           2 p
  11. Tuva Bjergestam Hardick – Aragon                             0 fel / 55,56 sek                           2 p
  12. Nathalie von Bahr – Star                                              0 fel / 61,55 sek                           2 p
  13. Freja Johansson - Wembly                                               ute                                             2 p
  14. Ellen Albinsson – Eddie                                                   ute                                             2 p
  15. Anna- Clara Bengtsson – Aragon                                     ute                                            2 p
  16. Laima Nilsson – Lucky                                                     ute                                            2 p

 

 

Resultatlista seriehoppning omg 2

Klass 2, 5 startande 2 placerade

1. Olivia Nordh         Sessan       0 fel          20 stilp.     11 p

2. Elin Nystedt           Eddie        0 fel          19 spilp     9 p

3. Nike Dunderberg    Wembly    0 fel           18 stilp.    2p

4. Gabriella Wik         Sessan       8 fel           19 stilp.    2p

5. Stina Gård              Star           Utesluten                    2p

 

Klass 3, 9 startande 3 placerade

1. Tilde Jakobsen      Leo           0 fel          26 stilp.     11p

2. Julia Bäcklund      Bugg         0 fel          25 stilp      9p

3. Sofia Linder          Lucky       4 fel          23 stilp.     7p

4. Ebba grundström   Wembly    4 fel           17 stilp.    2p

5. Filippa Haltorp      Star           4 fel           16 stilp.    2p

6. Maja Johansson     Cillton       8 fel           21 stilp.    2p

7. Nathalie Von Bahr Bugg         Utesluten                    2p

8. Ida Hedin               Eddie        Utesluten                    2p

9. Kajsa Harju            Lucky        Utesluten                    2p

 

Totalställning efter omgång 2

Klass 2.

1. Olivia Nordh                                         22p

2. Elin Nystedt                                          9 p

3. Gabriella Wik                                        4 p

4. Stina Gård                                             4 p

5. Nike Dunderberg                                  2 p

6. Siri Engqvist                                          2 p

 

Klass. 3

1. Tilde Jakobsen                                      22 p

2. Julia Bäcklund                                      18 p

3. Sofia Linder                                          12 p

4. Maja Johansson                                    9 p

5. Ebba Grundström                                  4 p

6. Nathalie Von Bahr                                4 p

7. Ida Hedin                                              4 p

8. Kajsa Harju                                           4 p

9. Melker Norlin                                       2 p

10. Filippa Haltorp                                    2 p

11. Klara Gustavsson                                2 p

12. Tova Haglund                                     2 p

13. Tuva Bjergestam Hardick                    2 p

14. Freja Johansson                                  2 p

15. Ellen Albinsson                                   2 p

16. Anna Clara Bengtsson                         2 p

17. Laima Nilsson                                     2 p

 

Det finns inget album kopplat till denna sida.

  

 

 

Postadress:
Bellevues PK - Ridsport
4H-Gården, Axgatan 7, Gräsdalen
65343 Karlstad

Besöksadress:
Axgatan 7
65343 Karlstad

Kontakt:
Tel: 054562535, 054561124
E-post: This is a mailto link

Se all info