Hoppa till sidans innehåll

Seriehoppning 2019 totalen


Resultat Seriehoppning 2019        
           
Märke 1-2 Omg  1 Omg 2 Omg 3 Totalt  
Ebba Engstrand 11 p.  3 p.  7 p. 21 p. 1:a
Gabriella Wik 9 p.  2 p.  3 p. 14 p . 3:a
Stina Kangasvieri 7 p.  2 p.  2 p. 11 p.  
Tilda Johansson 5 p.  2 p.  2 p. 9 p.  
Elin Nystedt 4 p.  2 p.  2 p. 8 p.  
Filippa Brandt 3 p.  2 p. --  5 p.  
Kira O´neill 2 p.  2 p.  -- 4 p.  
Rut Bäcklund 2 p.  2 p.  9 p. 13 p. 4:a
Nike Dunderberg 2 p.  2 p.  2 p. 6 p.  
Siri Enqvist 2 p.  9 p.  2 p. 13 p. 4:a
Elin Axelsson 2 p.  2 p.  11 p. 15 p. 2:a
Selma Andersson 2 p.  --  -- 2 p.  
Charlie Johansson 2 p.  2 p.  2 p. 6 p.  
Molly Johansson 2 p.  11 p.  -- 13 p.  
Isabelle Nyberg 2 p.  2 p.  2 p. 6 p.  
Julia Moström 2 p.  7 p.  4 p. 13 p. 4:a
Tilde Borr 2 p.  2 p.  -- 4 p.  
Frida Johansson 2 p.  2 p.  -- 4 p.  
Marcelina Piccolo 2 p.  2 p.  2 p. 6 p.  
Tess Zetterman 2 p.  --  -- 2 p.  
Mathilda Ivarsson 2 p.  2 p.  2 p. 6 p.  
Stina Gård 2 p.  4 p.  5 p. 11 p.  
Clara Salomon 2 p.  --  -- 2 p.  
Yrsa Calles 2 p.  2 p.  2 p. 6 p.  
Olivia Nordh  --  5 p. 2 p. 

7 p.

 
Sonja Sjöblom -- 2 p. 2 p.

4 p.

 
Annie Lindström -- 2 p. --

2 p.

 
Ingrid Henningsson -- 2 p.  2 p. 4 p.  
Alina -- 2 p.  -- 2 p.  
Nellie Toresson R. -- 2 p.  -- 2 p.  
           
Märke 3-4 Omg 1 Omg 2 Omg 3 Totalt  
Ebba Grundström 11 p.  11 p.  11 p. 33 p. 1:a
Saga Olofsson 2 p.  2 p.  2 p. 6 p. 2:a
Malin Wennberg 2 p.  --  --

2 p.

 
Tova Haglund -- 2 p.  --

2 p.

 

Resultat seriehoppning omgång 3 lördag 14 december.

Klass 2 Märke 1-2. 7 placerade.

  1. Elin Axelsson                                       Leo    0/0 19,00 sek.
  2. Rut Bäcklund                                        Eddie    0/0 23,00 sek.
  3. Ebba Engstrand                                    Carl    0/0 26,62 sek.
  4. Stina Gård                                             Aragon    0/0 29,32 sek.
  5. Julia Moström                                       Wembly    0/0 33,48 sek.
  6. Gabriella Wik                                        Lucky    0/0 37,00 sek.
  7. Elin Nystedt                                           Jet    0/0 37,82 sek.

Matilda Ivarsson                                            Leo          0/0 42,60 sek.

Astrid Wessby                                                Leo          0/0 43,62 sek.

Yrsa Calles                                                       Jet          0/0 43,86 sek.

Sonja Sjöblom                                                Star          0/0 44,37 sek.

Olivia Nordh                                                   Eddie          0/utesluten

Ingrid Henningsson                                       Leo          0/utesluten

Siri Enqvist                                                      Kompis        4 fel 46 sek.

Tilda Johansson                                             Jet                4 fel 59 sek.

Nike Dunderberg                                           Star              4 fel 66 sek.

Charlie Johansson                                         Aragon        4 fel 68 sek.

Stina Kangasvieri                                           Wembly          12 fel 69 sek.

Flora Nielsen                                                   Kompis          12 fel 110 sek.

Ellen Lindner                                                   Lucky          Utesluten

Isabelle Nyberg                                              Lucky          utesluten

Marcelina Piccolo                                          Star          Utesluten

 

Klass 1 Märke 3-4. 1 placerad.

  1. Ebba Grundström                                      Aragon      0/0 29,39 sek.

Saga Olofsson                                             Carl              4 fel 54,53 sek.

 

                                                   

Det finns inget album kopplat till denna sida.

  

 

 

Postadress:
Bellevues PK - Ridsport
4H-Gården, Axgatan 7, Gräsdalen
65343 Karlstad

Besöksadress:
Axgatan 7
65343 Karlstad

Kontakt:
Tel: 054562535, 054561124
E-post: karlstad4h@outlook.c...

Se all info